המרכז להתייעלות במשאבים הוקם ביוזמה ובמימון של:
industry_and_environment
sviva
industry_and_environment
sviva
חומרי גלם
חומרי גלם
מים
מים
אנרגיה
אנרגיה
אודותינו

​המרכז להתייעלות במשאבים הוקם ביוזמה ובמימון של מנהל תעשיות במשרד הכלכלה, המשרד להגנת הסביבה ומשרד האוצר.
מטרת המרכז לסייע למפעלים להתייעל הן מבחינה כלכלית והן מבחינה סביבתית.
המרכז מתמקד בייעול השימוש בחומרי גלם, מים ואנרגיה ובכך מגדיל את רווחיות המפעל תוך הקטנת ההשפעה הסביבתית שלו, Win Win למפעל ולסביבה.

תעשיינים מספרים על התועלות של התייעלות במשאבים
quots

"הפוקוס של הפרויקט על תוצרים שלא נכללים במוצר, סייע לנו לזהות במדויק כמה כסף מושקע באריזות המוצר. מאחר והאריזות הם לא מוצר הליבה שלנו, התחלנו תהליך לבחינה מחדש של עיצוב האריזות במחלקת התכנון באמצעות סדנת Eco Design; זאת במטרה להטמיע תכנון בר קיימא כבר משלבי העיצוב הראשוניים של המוצרים."
שחר שוקרון, סמנכ"ל איכות
עמיעד מערכות מים

quots
quots

"המוטיבציה העיקרית שלנו להצטרפות לפרויקט הייתה להשיג עמידה ביעדי הרגולציה הסביבתית. לאחר הפרויקט אנו מבינים שכפי הנראה אין לנו יכולת להימנע לחלוטין מהשקעות בפתרונות קצה, אך אנחנו בהחלט מסוגלים להפחית את היקפם, מה שיוביל להשקעות נמוכות יותר ומשאבים שיופנו לפתרונות מקור."
ישי לבון, סמנכ"ל תפעול
טמבור

quots
quots

"ידענו שיש לנו בעיות עם פחת של צבעים ופילמים. פרויקט ההתייעלות במשאבים סיפק לנו את הסיוע הטכני והמתודולוגי שהיה נחוץ לנו כדי לאתר את המוקדים בתהליך הייצור בהם נוצר הפחת. הגישה המתודית שמתמקדת על הפחת עזרה לנו להגיע למטרה שלנו."
חיים וייס, מנהל המפעל
קרגל אריזות גמישות

quots
quots

"הייתה לנו מודעות לכך שיש מקום לשיפור כלכלי וסביבתי במפעל. הבעיה הייתה לזהות איפה בתהליך מסתתר הפוטנציאל הזה. הפרויקט והמתודולוגיה שלו עזרו לנו להבין כיצד לנצל נכון את המידע הקיים בצורה שתהיה הכי יעילה כלכלית."
אורן אבראשי, מנהל חדשנות ואחריות תאגידית
טמפו משקאות

quots
quots

"הפרויקט הראה לנו שלמרות שפחת חומר הגלם שלנו היה נמוך מבחינת אחוזים, הערך הכספי שלו היה עדיין משמעותי, והוא שווה ערך ל'כסף על הרצפה', תרתי משמע. בעזרת פתרונות פשוטים של העלאת תשומת הלב של העובדים, עדכון נהלי העבודה, הכשרות וניטור, אנחנו יכולים לחסוך עלויות כספיות משמעותיות."
רן שיבק, מנהל תפעול
כפרית תעשיות

quots
quots

"חיפשנו דרכים לשיפור התחרותיות שלנו כדי להשיג צמיחה כלכלית, אבל הרגשנו שחסרה לנו המתודה לשם כך. השימוש ב-MFCA סיפק לנו דרך ברורה כיצד ואיפה אנחנו צריכים למקד את תשומת הלב והאנרגיה שלנו כדי להשיג תוצאות מקסימליות."
איברהים באשיר, מנכ"ל
רושדי תעשיות מזון

quots
quots

"בהיותנו חלק מארגון בינלאומי, יש לנו צורך תמידי לשדרג את הביצועים התפעוליים והסביבתיים שלנו. הפרויקט הוסיף ערך משמעותי למאמצים שאנו משקיעים לשיפור יעילות המפעל בכל הנוגע לחומרי גלם ואנרגיה."
אמיר דוד, מנהל מפעל
מפעל מתכת חניתה

quots