המרכז להתייעלות במשאבים הוקם ביוזמה ובמימון של:
industry_and_environment
sviva
industry_and_environment
sviva
חומרי גלם
חומרי גלם
מים
מים
אנרגיה
אנרגיה
אודותינו

​המרכז להתייעלות במשאבים הוקם ביוזמה ובמימון של מנהל תעשיות במשרד הכלכלה, המשרד להגנת הסביבה ומשרד האוצר.
מטרת המרכז לסייע למפעלים להתייעל הן מבחינה כלכלית והן מבחינה סביבתית.
המרכז מתמקד בייעול השימוש בחומרי גלם, מים ואנרגיה ובכך מגדיל את רווחיות המפעל תוך הקטנת ההשפעה הסביבתית שלו, Win Win למפעל ולסביבה.

מופעל ע"י מכון יעיל, חברת בת של ההסתדרות הציונית העולמית

 

תעשיינים מספרים על התועלות של התייעלות במשאבים
quots

"כמנהל אחת מחברות הייעוץ המובילות בישראל בתחום שרשרת האספקה והרכש, שמחנו להיחשף למתודולוגיות חדשות מעולם הייעוץ בליווי המרכז להתייעלות במשאבים, המשקללות מדדים סביבתיים ותפעוליים ומאפשרות לספק ללקוח ערך מוסף בקבלת החלטות ויישום המלצותינו."

 

אריה בן שמואלי, מנכ"ל חברת משיק בע"מ
שייעצה למפעל מדיטק בתהליך ההתייעלות

quots
quots

"העתקת המפעל לאתר חדש היא הזדמנות מצוינת לייעל את קו הייצור ולשדרג אותו לסטנדרט הנהוג ביקיר תעשיות. תודות למרכז להתייעלות במשאבים הרחבנו את ההסתכלות גם לנושא של התייעלות אנרגטית. גם נושא מחזור הפיברגלאס נבחן ומחזק את הצורך בהפחתת הפסולת במקור ע"י ייצור מדויק יותר, כדי למנוע את הצורך בהטמנה. תודה למרכז להתייעלות ולשלושת היועצים אשר ליוו אותנו בתהליך."

 

גידי יקיר, בעלים
יקיר תעשיות (הרוכש החדש של אורלייט)

quots
quots

"העבודה בשיתוף פעולה עם המרכז להתייעלות במשאבים ואנשי עטיפית, כאשר לעיניי כולנו מטרה אחת ויעד זהה, הייתה מפרה, יעילה ומהנה. משרד הכלכלה והתעשייה פועל בצורה חכמה ואפקטיבית, והתוצאות מורגשות בשטח."

 

זוהר בנור, מנכ"ל
Lean Agile Israel

quots
quots

"את העבודה עם דותן רודנסקי מחברת IE&P Group, בהובלה ומימון 70% של המרכז להתייעלות במשאבים, התחלנו במהלך המחצית השנייה של 2020. דותן התבקש לבצע מדידת תהליכי ייצור. לשמחתנו קיבלנו תוצאות שהשביעו את רצוננו, תוך כדי יחס חם וחברי. לטעמנו העבודה הייתה מקצועית ותרמה לתמונה ברורה יותר, ולשיפור התפעול וחיסכון דרך צמצום פחתים והתייעלות בתהליכי עבודה. הקשר עם דותן והמרכז להתייעלות במשאבים תרם לנו רבות." 

 

איתן בן-אפרים, מנכ"ל
איתנ'ס

quots
quots

"העבודה מול המרכז להתייעלות במשאבים וחברת הייעוץ צלול הותירה רושם חיובי. הנהלת המפעל הייתה עדה לרצון כן ואמיתי לחקור ולהגיע לשורש הבעיות. דרך מתן פתרונות ריאליים וישימים, תוך ליווי תכוף, עדכון, תיאום ודיווח ברמה גבוהה וברורה. ביצוע הבדיקות בשטח יחד עם עובדי המפעל ורתימתם לביצוע השינוי הדרוש הביאו להצלחה הדרושה. יועצי האנרגיה, חברת EQW, הציעו פתרון לסוגיה אשר יצרה צוואר בקבוק במפעל והשפיעה על הפריון." 

 

דרור נוש, סמנכ"ל תפעול
ימאתון

quots
quots

"כבר הרבה שנים מפעלנו עובד על צמצום פחת בתהליך הייצור שלנו. בעזרת סיוע של המרכז להתייעלות במשאבים, עשינו בחינה של תהליך הייצור והגענו לבעיית שורש לפחת בתהליך. בעבודה משותפת עם היועץ יואב שאולי, מצאנו פתרון טכנולוגי לצמצום הפחת."

 

אולג קוליאבה, מנהל המפעל
יד מרדכי-שטראוס

quots